סיכום רכיבה על ידי גבי ל. – יער קדושים 29 נובמבר

Yaar Kedoshim

בבוקר שאיים להיות גשום , התחלנו .......13... רוכבים ו 3 רוכבות טיול מתוקתק ומאורגן למופת בעליות הנהדרות והירידות המשגעות של יער הקדושים .
דיווש בנוף המוכר אך המשכר של היער עם התחלות פריחה של רקפות ואפילו שקדיה אחת , מנוחה וארוחה בעין לימון ומשם לירידה המיוחלת . בכל אלה דבר , פרט אולי לאופני החתונה של מקס , לא סיפק רמז להפתעה יוצאת הדופן אשר חיכתה לקבוצה . הפתעה שהתגלתה בעת הגלישה לרכבים כאשר איציק כיוון אותנו בטכניקות של עולם הטייס הישר אל שולחן הכיבוד העמוס והמדהים .
מזל טוב למקס הנער המתבגר בהתקרבו לקידומת המכובדת .
מזל טוב גם לדיינה ליום הולדתה ותודה גדולה לנורית המארגנת והדואגת לכל .
ישר כוח .

סיכום רכיבה על ידי איתי

Kziv 22 Nov
מכיון שנורית ומקס יכתבו את סיכום הרכיבה באנגלית, מצ"ב סיכום הטיול האמיתי, בעברית.

04:45 , שבת הכל מסביב חשוך וכולם ישנים, מנסה להבין היכן אני ואז נזכר – במושב מנות, בגליל המערבי.
אורן ומשפחתו, משפחתי ואני (נשותינו אחיות) הקדמנו את הרוכבים ונסענו יום קודם לרכיבה למנות, שכרנו צימר והתארגנו לנו בנוחיות. התחזית: גשמים לפרקים – כמו שכולנו יודעים חזאים תמיד טועים – מסקנה גשם לפרקים = יום שמש בהיר. שמחים וטובי לב יצאנו בערב שישי לאכול במסעדה (בוגוטה במתחם רגבה – מומלץ מאד לכל מי שעובר באזור) בעת שחזרנו החל לרדת טפטוף קל מאד. שהסתיים עד הגעתנו לצימר. היינו משוכנעים שאם זה "הגשם לפרקים" אנו מסודרים. נחזור לפתיח – 04:45 חושך כולם ישנים ורק רעש טיפות הגשם נשמע. אני נזכר שמקס התקשר
אמש וביקש שאודיע לו מה המצב ובמידה וירד גשם חזק – נבטל. יוצא החוצה – גשם קל יורד ועננים פה ושם – מעריך שכנראה ניתן יהיה לרכב ומוציא למקס מייל בנוסח דומה.
06:30 – הגשם נמשך, מתחיל להתארגן, אורן מתקשר , מודאג, ושואל אם נרכב בגשם, אני מסביר ל ו שזה לא גשם אלא טפטוף ובוודאי נרכב.
07:05 – מקס בטלפון – מה המצב אצלכם, הוא שואל, עדיין מטפטף (התשובה הסטנדרטית), ומקס – מה מטפטף אנחנו הגענו ובחוץ מבול. טוב, הבנתי שמקס רוצה להכנס לצימר במקום לעמוד בתחנת האוטובוס של מנות ולהתארגן לרכיבה, מה גם שהבטחתי קפה. נכנסים להתארגנות – צלחות העוגות (כן ברבים) מוצאות למרפסת, המים רותחים מקס ונורית מגיעים עם חברים, אחריהם דניס ומוני ורעייתו – כולם בצימר שותים קפה אוכלים עוגות ומשכנעים זה את זה שצריך לצאת לרכב. גבי ואיציק מגיעים (איציק הפעם ללא ביצים בקופסה , אני יודע על מה חשבתם...) גשם, שלג, סערות – איציק מוכן לרכב בכל מצב.
08:35 – הערכת מצב ומתארגנים לרכיבה – אתם סקרנים – רכבו או לא רכבו .. כולנו עם קסדות, מעילים, כפפות, תרמילים עולים על האופניים ונפתחות ארובות השמים (חרוז). חוזרים לצימר, ומחליטים לבטל את הרכיבה להיום. ומכיון שכולנו כבר כאן – נוסעים לטייל – ממנות יוצאים לדרך נוף למצפה הילה, העננים יושבים על הרכס והראות אפסית, גשם יורד ללא הפוגה, חוצים את הכפר מעיליא ויורדים לכביש המקשר את מעלות ונהריה. פונים שמאלה בפארק תעשיה קורן ואחרי מס' מטרים שוב שמאלה לדרך לנחל כזיב. אקדים ואומר כי לטעמי דרך זאת היא אחת היפות בישראל אם לא היפה שבהן. הדרך מתפתלת בירידה תלולה מים גועשים במורד, נרקיסים, רקפות וצמחיה מכל עבר. מגיעים למעין – הגשם ממשיך לרדת ומסכל כל רצון ללכת ברגל. עולים בחזרה ונוסעים לכפר ורדים לארוחת בוקר – בכל זאת , קמנו מוקדם, לא רכבנו, אכלנו עוגות שתינו קפה – כמה אפשר לסבול בלי ארוחת בוקר. ניתן לסכם את האי-רכיבה כמפגש גיבוש נחמד – אבל, תרגיעו – נעשה את נחל כזיב בתקופה
הקרובה
. מקס ונורית בשם הקבוצה מוסיפים – הרבה תודות לאיתי אהובה ומשפחתו על האירוח בשעת הזריחה (רק השמש שכחה לזרוח).
סיכום רכיבה על ידי נורית - סינגל ביער חרובית - שבוע באיחור

Haruvit 15 Nov
14 שפיצים ואנוכי הגיעו הבוקר ליער חרובים. מחייכים יצאנו לדרך. שתי דקות והצלחנו לאבד את בני אבל במהרה האיש באדום נמצא. אז סינגל זו מילת המפתח לריכבה ואכן נמצא ........הסינגל "המדובר". (קרן קיימת הכשירה 13 ק"מ של סינגלים ביער.....תודה). כל אחד מתמודד עם הסינגל בדרך שלו ובסך הכל החלק הראשון עבר בשלום. בהמשך יצאנו מהיער לתל צפית. העיניים נשואות לשמיים קצת גבוה אבל כולם כבר מחכים לעלייה שמקס מבטיח בכל רכיבה.
נושמים ונוש
פים הגענו לאמצע הדרך להסבר קצר על התל. מעניין איך לכל אחד היה הסבר אחר לנקרא ..... גידי בהתגנבות יחידים כבש את הגבעה ואנחנו באנו לעזרתו. הנוף מהתל מעניין . פה תידלקנו ומלאי אנרגיה התגלגלנו במורד התל.רכיבה קצרה ושוב הסינגל הפעם בדרך חזרה.הדרך מתפתלת .פה ושם נתקלים בעץ . לפעמים מורידים רגל אחת לפעמים שתיים אבל בסך הכל רוב הזמן על האופניים. וזהו, פתאום הסינגל נגמר מרימים את הראש ועוד חווית ריככה הסתיימה. היער היה מהנה במיוחד האוויר אחרי הגשם נקי במיוחד והנרקיסים הוסיפו חן לאורך כל הדרך.
תודה לאיתי שהגה את הרעיון (אתה חייב לנו קפה). תודה למקס שהוביל בהומור והעיקר תודה לכם הרוכבים היה ממש כייף.
תיזכורות לכולם.

בשבוע הבא נוסעים לנחל כזיב, עלינו לדעת מראש עד יום שלישי מי מיתכונן להגיע לרכיבה/ הליכה זו.