סיכום רכיבה על ידי מקס – 25 אוקטובר – תל אביב – שלושת הנחלים צ'לנג'

TA 3 streams
זבל !!.....וזה מה שביקרנו. !!!
נפגשנו במקום המפגש החדש, 15 רוכבים הגיעו, מתוכם 4 חדשים לSPOKES. יצאנו במהירות טובה מזרחה, ולצערי הרב הקצב היה מהיר מדי לכמה רוכבים. נפרדנו ממינה ויעקב וחבריהם שהחליטו לרכב בקצב איטי יותר והמשכנו מזרחה לכיוון עינת. דניס הוביל אותנו למסלול חדש חלק ממנו כבר רכבנו וחלק חדש לכולנו.
רכבנו לאורך פסי הרכבת. מעל גשרים ומכשולים אחרים ועברנו על יד הרי זבל רבים.

אגב. סיפרתי לכם על הנקר הרביעי של מרטין???

הפעם הזאת רק היה חסר אוויר. פמפמנו והמשכנו. בדרך לאנטיפטרוס נפגשנו עם איתי, גבי ומיסטר X שלא קבלו "פס" לרכיבה ארוכה. לאחר כמה זמן נפרדנו בצער ממרטין ומישל ואנו מחכים בקוצר רוח שמישל תשתפר בכושר. מפה המשכנו דרומה שוב לאורך פסי הרככת עד מושב בני עטרות מושב שנבנה על ידי הטמפלרים וכעת מתרחב מאד. משם מערבה סמוך לשדה התעופה (מעט מטוסים ביום שבת), בקצה הדרומי של אור יהודה לאורך נחל איילון. למי שלא יודע את האזור מנקים והוא חלק מפארק איילון (וחלק מפארק דרום).
בהמשך הגענו לחירייה ובהצבעה ברוב קולות (שתי הנשים ועזרה של דוב) הוחלט לא לעלות לראש הפיסגה. אני עדיין לא מבין איך 3 מתון 9 הוא הרוב ...... לא נורא..... בפעם הבאה .
בשלב מסוים הגענו לירידה תלולה שם התלבטנו אם לרדת ברכיבה, ברגל או לחכות לסתיו. נורית הייתה הראשונה להחליט והחליקה מטה ברגל ואז מקס רכב מטה ואחריו עוד חלק מהקבוצה כייף אמיתי.... בדרך מצאנו כסאות ושולחנות עשויים ממיחזור, שם דניס בחר בהפסקה. את הסנדביצ'ים בלענו והמשכנו ברכיבה מהירה מערבה לאורך נחל איילון. עברנו פינות חמד, גם הציפורים והעופות מתנחלים באזור.(מחירי הדירות יורדים). משם דרך שכונת התקווה ליפו ותל אביב. חלק המשיכו למכוניות, חלק עצרו לקפה.
כשהגענו למכוניות התכבדנו בעוגיות של דיתי ......שוב תודה.
תודה מיוחדת לדניס שהוביל אותנו בביטחה ובקצב לאורך 57 קילומטר. חזרנו הביתה עייפים אך מרוצים.
סיכום רכיבה על ידי מקס - 22 אוקטובר – רכיבת לילה

Night Ride 22 Oct
חג סוכות הסתיים ועכשיו תורנו ליהנות מהקפות.
פספסנו את השקיעה... אף אחד לא התלונן. פספסנו את הדמדומים .. .שוב, אף אחד לא התלונן. בכל אופן, נפגשנו 14 שפיצים במקום המפגש החדש (החניה על יד אצטדיון האתלטיקה ברחוב בכור שיטרית) וקצת אחרי 18.30 התחלנו לרכב לכיוון האמפוריום של מקס ברנר.
הרכיבה לאורך הירקון הייתה טובה ומהירה והשתדלנו לרכב כמה שפחות על האספלט.

אגב, האם סיפרתי לכם על הנקר (פנצ'ר) הראשון של מרטין?

זה קרה באופניים של מישל. המצחיק הוא, שמרטין הוציא את הפנימית הרזרבית שלו, שהיא במידה של אופניים קטנים יותר... חסכון ???...
בכל אופן הנקר תוקן והמשכנו לדווש.
איפה היינו?? נכון נכון... הגענו למקס ברנר והחלטנו בגלל עומס אנשים בטיילת תל אביב, להמשיך צפונה אל המרינה בהרצליה.

אגב, האם סיפרתי לכם על הנקר השני של מרטין?

היינו מרוכזים בדיווש מהיר לאורך הירקון ושוב נאלצנו לעצור כאשר שמענו קריאות של פנננננננננננצ'ר...... הפעם מרטין הוציא את הפנימית במידה הנכונה והנקר תוקן. המשכנו בדרכנו עד מקס ברנר, ובהילוך ה 25 רכבנו צפונה עד קפהנטו במרינה הרצליה, שם חיכינו די הרבה זמן עד שקיבלנו את הזמנתנו. בכל אופן בחברותה טובה, הזמן חלף מהר והתחלנו שוב לדווש בחזרה למכוניות. דב הוביל אותנו דרך אפקה ומהר מאד (מהר מדי ??) הגענו בחזרה.

דרך אגב סיפרתי לכם על הפנצ'ר השלישי של מרטין?

בדרך חזרה למכוניות שוב קריאה בחושך פנצצצצצצצצצצצ'ר!!!!! אבל הפעם במפתיע, מרטין התחיל לרוץ ביחד עם הגלגלים שלו לכיוון החנייה. לאחר קילומטר שהצלחנו להשיגו, עצרנו אותו ו...הפעם אין יותר פנימיות, אפילו במידה הלא נכונה...
בעזרת הפנימית הרזרבית של נורית, (תודה נורית) החזרנו את הגלגל לתיקנו והמשכנו במסע הנקר שלנו. בסה"כ היה ערב נהדר.

ועכשיו שני דברים: האחד, מזל טוב לבת (ולבעל העתידי) של נתן על אירוסיהם!
ודבר השני....בהצלחה למריל ....אשר עוברת ניתוח עיניים השבוע.

דיווח מיוחד מאיתי

לאחר חקירה מעמיקה וריכוז תשובות ותגובות רוכבים מאזור בת שלמה וזכרון יעקב מצאנו כי המערה שחלפנו על פניה בטיול משמשת את יקב המערה.
יקב המערה הינו יקב ייחודי ללא מתקני ייצור (את היצור הם מבצעים ביקב בנימינה) ומאחסנים את היין ליישון בחביות בתוך המערה (על כן הכספת) המערה נחפרה לפני מאות שנים. רוחבה כ 10 מטר ואורכה למעלה מ150 מטר.
קירות אבן הגיר רכים מאוד. בחלקה הראשון של המערה צופו הקירות באבני כורכר לחיזוק. הבריטים בתקופה מאוחרת יותר השתמשו במקום כבסיס לאיכסון חביות דלק.
יוסף זלצר שהקים את יקב אליעז בבנימינה בתחילת שנות החמישים רכש את המקום לאיחסון חביות יין.
אנשי יקב בנימינה החליטו להפוך את המקום ליקב קטן, יקב המערה. הטמפרטורה במקום היא 18 מעלות. הלחות מגיעה עד ל100 אחוזים. במקום עורכים את תהליך התסיסה ומיישנים את היינות ב150 חביות עץ הנמצאות בחשכה מוחלטת.
אז, זהו, עוד תעלומה נפתרה ,
נתראה בשבילים
סיכום רכיבה על ידי דב - 18 אוקטובר – הקשיש מבית קשת

HaKashish from Bet Keshet
הפעם "השיפצים" יצאו לרכיבה רחוק מהבית, יער בית קשת.
קק"ל הכשירה ביער בית קשת דרך נוף לכלי רכב מסלולי הליכה ואופניים. כמו כן, הוקמו אתרים לאורך הדרך חניונים ומצפורים.

כמובן שהשפיצים בהובלה של נורית ומקס היו צרכים לבדוק שכל האתרים והמצפורים במקום.
הגענו ב - 7:30 לאילניה (סג'רה) על כביש 65 ליד צומת גולני. התחלנו כ מ ו ב ן בטיפוס לכיוון יער בית קשת.
הגענו למצפור בית היערן שנבנה ב- 1946 בראשית נטיעת היערות באזור. עפ"י מקורות יודעי דבר המבנה נבנה כמחסן לכלי עבודה ושתילים. הבית שימש את פועלי הייעור למנוחה, ובו רקמו את חלומם להקים ישוב משלהם. הוא זכה לשם "בית הקרן הקימת". מקורות אחרים טענו ששימש את הקלאים באזור למטרות נוספות שהצנזור אסר עלי לציין.

המשכנו ב ט י פ ו ס לתל גובל שזוהה עם ישוב המקראי ועל הגבול בין נחלת שבט יששכר לשבט נפתלי. אל ראש התל יש שביל/סינגל היוצא מחניון האלון הקשיש. מראשו נשקפת תצפית לעבר התבור, גבעת המורה ויישובי דרום מזרח הגליל התחתון.

ומשם בט.... לכיוון הר דבורה לתצפית על עמק יזראל והישובים שיבלי דבוריה ועין מאהל. הנקודה הגבוהה של הטיול 437 מטר.
מהר דבורה גלשנו במהירות (סוף סוף ירידה) לכפר דבוריה ולריח הזבל ולכלוך משם ט י פ ס נ ו בדרך טרשים ובתוך ואדי חזרה לכיוון יער בית קשת ולתחילת המסלול.

היה חם היו הפסקות יזומות בזכות הטיובלס של מוני מהטיול הקודם אבל כמובן כולם נהנו מהמסלול המאתגר והנוף המדהים והירוק.
רכבנו כ- 33 ק"מ (תלוי את מי שואלים) וטיפסנו מגובה 200 ל-437 מטר
להתראות בטיולים הבאים.

מקס הוסיף: תודה לדיתי על עוגת "ההישרדות"
סיכום רכיבה על ידי נורית – 11 אוקטובר – מתן, אורנית ומיגדל צדק

מתן אורנית הרכיבה הראשונה של SPOKES

Matan Oranit 12 Oct
בבוקרו של יום סתיו התאספנו 10 "שפיצים" ב 06.30 באלישמע . כוונו את האופניים ובשמחה לדרך יצאנו.
דרך השדות לכוון מתן כשהאוויר של הבוקר פותח את הריאות ומזכיר לנו מה אנחנו עושים בשעה כזו מוקרמת על האופניים.
העלייה למתן הייתה הראשונה שאת הדופק האיצה ואז כמובן האדרלנין בירידה ליער חורשים, מגרש המשחקים של רוכבי האופניים.
הפסקה להוספת אנרגיה וכבר המבט לכוון העליות לאורנית.כל אחד ואחת מתמודד עם העליות בדרך שלו ובסוף כולם מגיעים נושפים ומחייכים.כדרכו של עולם בסופה של עלייה ירידה והפעם לכוון מחצבת ראש העין וכוון כללי מיגדל צדק המתנוסס במלוא הדרו ברום הגבעה. משם האופניים התגלגלו להפסקה המיתולוגית בעינת.
כשבטננו מלאה עולים שוב על האופניים ומדוושים לאורך הירקון עוברים אותו פעמיים והנה אנחנו כבר בסוף המסלול. 10 שפיצים יצאו 10 שפיצים חזרו .ועוד טיול אופניים מהנה התווסף לספר הזיכרונות של כל אחד.

תודה למקס שהוביל אותנו ותודה לכם הרוכבים היה ממש כייף