Israel MTB XC - Mountain Biking at its best


רכיבת הרים במרוקו

הרי האטלס
מרקש

פרטים


טיול אופני ההרים שלנו מתקיים ברובו במסלולי ג'יפים ושבילי סינגלים מדהימים. תחילתו בעיר העתיקה מוקפת החומה של מרקש, מקום מפגש של סוחרים במשך מאות שנים, הומה במוכרי מים, מכשפי נחשים ודוכני שוק עמוסי מציאות.

העמקים
העמקים הם מקום מושבם של הברברים האתניים, הרועים והחקלאים הזעירים, הגרים שם בכפרים קטנים. כדאי לבקר בבתיהם ולתקשר עמם כדי ללמוד על מנהגיהם והמסורת שלהם, לראות את שדות התירס והשעורה ולקבל הצצה לחיי היום יום שלהם.

מעברי הרים שוממים
הנוף ההררי והבתולי מסתתר ממש כאן בהרי האטלס ונשאר כפי שהיה במשך מאות שנים. המקום הינו אחד היעדים הטובים ביותר לרוכבים הרפתקנים. הנוף ההררי עוצר נשימה ביופיו, עם הרים ציוריים, כרי דשא אלפיניים ויערות אורנים שהשתמרו היטב. ברכיבתנו באזור נצפה בכפרי הברברים המקומיים המאופיינים בארכיטקטורה עתיקה, נרכב בשבילי סינגלים מדהימים ובירידות חלקות ונהדרות.

מרקש
מרקש היא עיר מדברית הנמצאת בדרום מערב מרוקו למרגלות הרי האטלס ותושביה ברובם ברברים. העיר נוסדה בשנת 1069 ע"י יוסוף אבן תשפין משושלת מוראביטון והיתה בירת האימפריה. תחילתה של העיר בכך שיוסוף אבן תשפין בנה מסגד גדול וכמה מבנים קבועים וחומה ובכך שינה את האופי הנוודי של שבטו. העיר מכונה גם "העיר האדומה" על שם צבעם האופייני של הבניינים. השווקים בעיר מרקש הם מהססגוניים ביותר במרוקו ובעולם. עם שקיעה, מתאספים כמה מאות רוכלים, מספרי סיפורים, מרפאים, מכשפים, להטוטנים, רקדנים, מתופפים, מכשפי נחשים, שחקנים, מציגים ואחרים, אפופים עשן סמיך מעשרות דוכני המזון והגריל בכיכר המרכזית של העיר העתיקה. הכיכר מוארת במאות נורות קטנות והופכת למקור משיכה לתושבי העיר, לבני יישובים אחרים ולתיירים המרותקים למספרי הסיפורים.

מורשת תרבותית
במחצית המאה ה-20 עם הכרזת העצמאות, מדינות צפון אפריקה הכריזו על השפה הערבית כשפה הרשמית שלהן וכמחליפה של שפות הצרפתית, ספרדית ואיטלקית. כתוצאה מכך נאלצו הברברים ללמוד את השפה הערבית ולהשתמש בה תוך ויתור על שפת האם שלהם בבתי הספר ובאוניברסיטאות. יתכן שנתון זה האיץ את התהליך של "ערביזציה" של הברברים. התהליך החל לצבור הצלחה בקרב האוכלוסיה הרחבה כאשר מדינות צפון אפריקה החליפו את השפות הקולוניאליות שלהן לערבית וזהותן הוכרזה רשמית כמדינות ערביות תוך התעלמות מקיומה היחודי של התרבות הברברית. עם זאת, בתגובה לדרישותיה, מרוקו שינתה את מדיניותה ולאחר הרפורמות החוקתיות של 2011, הפכה השפה הברברית לשפה רשמית הנלמדת כיום בכל בתי הספר כשפת חובה ללא קשר לאזור או מוצא אתני.

הברברים
בין קבוצות הברברים הבולטות אשר שימרו במידה רבה את שפתם הרשמית ואת התרבות היחודית שלהם, נמצאים ה- Shilhaאו ה- Chleuh המתגוררים בהרי האטלס במרוקו והמונים כ-8 מיליון נפש. קבוצות אחרות נמצאות בצפון מרוקו. הברברים ידועים כמכניסי אורחים נפלאים ואף מגלים עניין רב ברוכבי אופניים.

נוחות
אנו נתאכסן במלון 3 כוכבים במרקש אשר יש בו את כל המודרניזציה הדרושה: חדר אמבטיה, מיזוג אויר, מסעדה, סאונה, בריכה (אולי) ומובן שגם מתקני אחסון עבור האופניים.

האם הטיול מתאים לכם?
הטיול מיועד לרוכבים בריאים רצוי בעלי כושר רכיבה טכני וסיבולת בינוניים. אנו נרכב מידי יום בין 30 ל-60 ק"מ בהתאם לתנאי השטח. מדובר ב-6-8 שעות רכיבה ביום (זמן רכיבה בפועל הוא כמובן קטן יותר) וטווח זמן זה כולל ארוחת צהריים, הפסקות שתייה ואכילת בר אנרגיה, וכמובן עצירות לצילומים. מכיוון שאנחנו חוצים מעבר בין שני הרים, הרכיבה תכלול מספר עליות אותם נרכב במהירות נמוכה וכן ירידות נהדרות הממלאות את הגוף באדרנלין. בטיולים נצטרך מדי פעם לשאת את האופניים עלנו. (פרטים נוספים בלוחות זמנים).הצטרפו אלינו לטיול מדהים! הקליקו כאן ונחזור אליכם עם פרטים נוספים.

טיול אופני שטח
במרוקו

מרקש
הרי האטלס

טיול אופניים דרך הכפרים הברבריים וביקור בכמה מהמעברים הנידחים של הרי האטלס.

יעד: מרוקו
תאריכים: מאי
מחיר: 1,500

(פרטים)